Multipli rwaUSDi (rwaUSDi)

Stablecoin #22 Crypto-gedekt USD-peg

Multipli rwaUSDi (rwaUSDi) is een crypto-gedekte stablecoin gekoppeld aan de Amerikaanse dollar. Er is ongeveer $487 mln van in omloop, goed voor plek 22 onder de stablecoins die CoinScoop volgt, en de munt draait op 7 blockchains.

· Data gecontroleerd door Marcus Feld · Methodologie
rwaUSDi-koers
$0,9999
Op peg
Circulerende voorraad
$487 mln
Waarde in Amerikaanse dollar
30-dagen verandering
0,0%
7d 0,0% · 24u 0,00%
Prijs
$0,9999
Op peg
Blockchains
7
Meeste op Ethereum
Gevolgd sinds
jan 2026
Piek $488 mln (aug 2026)

Wat is rwaUSDi?

Multipli rwaUSDi (rwaUSDi) is een crypto-gedekte stablecoin gekoppeld aan de Amerikaanse dollar. Er is ongeveer $487 mln van in omloop, goed voor plek 22 onder de stablecoins die CoinScoop volgt, en de munt draait op 7 blockchains.

In de woorden van de uitgever: rwaUSDi is een institutionele, door kredieten gedekte stablecoin ontworpen om waarde te vertegenwoordigen die gedekt wordt door geïsoleerde real-world financieringsactiva, waaronder private credit, structured finance, grondstoffen en andere blue-chip real-world activa.

Voorraadhistorie van rwaUSDi

$503 mln$0
14 jan 202616 okt 2026
$503 mln$0
14 jan 202616 okt 2026

De voorraad van rwaUSDi bleef de afgelopen 30 dagen stabiel. De voorraad staat op of vlak bij het hoogste niveau ooit.

Houdt rwaUSDi zijn peg vast?

Laatste prijs
$0,9999
Doel
1,0000 USD
Status
Op peg

rwaUSDi wordt verhandeld binnen 0,5% van zijn doelwaarde, wat normaal is voor een gezonde stablecoin.

Waar rwaUSDi zich bevindt: voorraad per blockchain

  1. Ethereum$152 mln31,1%
  2. Base$147 mln30,2%
  3. Monad$100 mln20,6%
  4. Arbitrum$77,3 mln15,9%
  5. Robinhood Chain$3,9 mln0,8%
  6. X Layer$3,7 mln0,8%
  7. Pharos$3,2 mln0,7%

rwaUSDi is verspreid over meerdere netwerken. De grootste, Ethereum, heeft 31% van de voorraad in handen. Controleer of de token op jouw chain het officiële contract van de uitgever is, en geen bridged kopie.

Hoe rwaUSDi gedekt is

rwaUSDi wordt gemunt tegen crypto-onderpand dat vastzit in smart contracts en meestal meer waard is dan de uitgegeven stablecoins. Liquidaties of hedges beschermen de koppeling.

Uitgifte en terugkoop: rwaUSDi is Multipli's institutionele, permissioned creditlaag. Het is de tegenhanger van de composable rwaUSD, gebouwd voor getokeniseerde private-market en structured activa, en geeft prioriteit aan kapitaalefficiëntie, risico-isolatie en voorspelbare, gecontroleerde kredietverlening boven open composability.

Reserverapporten en audits: docs.multipli.fi

Risico’s van rwaUSDi

Onderpand en liquidaties

Een scherpe crash in het crypto-onderpand kan sneller gaan dan de liquidaties, waardoor het systeem onderdekt achterblijft.

Smart contracts en oracles

Bugs, governance-aanvallen of verkeerde prijsfeeds kunnen onderpand wegvloeien of onterechte liquidaties veroorzaken.

Bridged versies

Kopieën van een stablecoin die via bridges van derden zijn verplaatst, zijn afhankelijk van die bridges. Geef de voorkeur aan het native contract van de uitgever op elke chain.

Regelgeving

Regels zoals de Amerikaanse GENIUS Act en de Europese MiCA kunnen beperken welke stablecoins exchanges in een bepaald land noteren.

rwaUSDi vs. USDT en USDC

rwaUSDiUSDTUSDC
Voorraad$487 mln$183 mld$72,67 mld
30-dagen verandering0,0%+0,1%-1,4%
TypeCrypto-gedektFiat-gedektFiat-gedekt
Uitgever—TetherCircle
Keert rente uit—NeeNee
Blockchains7104127
PegstatusOp pegOp pegOp peg

Veelgestelde vragen over rwaUSDi

Wat is rwaUSDi?

Multipli rwaUSDi (rwaUSDi) is een crypto-gedekte stablecoin gekoppeld aan de Amerikaanse dollar. Er is ongeveer $487 mln van in omloop, goed voor plek 22 onder de stablecoins die CoinScoop volgt, en de munt draait op 7 blockchains.

Is rwaUSDi 1:1 gekoppeld aan de Amerikaanse dollar?

rwaUSDi streeft naar een waarde van 1 USD. Bij de laatste update werd de munt verhandeld op $0,9999, een afwijking van -0,01%, wat wij classificeren als ‘op peg’.

Waardoor wordt rwaUSDi gedekt?

rwaUSDi is een crypto-gedekte stablecoin. rwaUSDi wordt gemunt tegen crypto-onderpand dat vastzit in smart contracts en meestal meer waard is dan de uitgegeven stablecoins. Liquidaties of hedges beschermen de koppeling.

Op welke blockchains is rwaUSDi beschikbaar?

rwaUSDi draait op 7 blockchains. De grootste naar voorraad zijn Ethereum ($152 mln), Base ($147 mln) en Monad ($100 mln).

Hoeveel rwaUSDi is er in omloop?

Bij de laatste update was er ongeveer $487 mln aan rwaUSDi in omloop (0,0% in 30 dagen). Daarmee staat de munt op plek 22 onder de stablecoins die wij volgen, gemeten naar voorraad.

Is rwaUSDi veilig?

Geen enkele stablecoin is zonder risico. Als crypto-gedekt ontwerp zijn de belangrijkste risico’s van rwaUSDi: koersdalingen van het onderpand die sneller gaan dan de liquidaties, falende smart contracts en oracles, en bij gehedgede ontwerpen negatieve funding rates of tegenpartijrisico bij exchanges. Op onze peg-monitor staat de munt nu op ‘op peg’. Deze pagina is informatie, geen beleggingsadvies.

Bronnen: voorraad, chainbalansen en prijs van DefiLlama, tweemaal daags ververst. Toelichtingen over uitgever en dekking worden gecontroleerd door de redactie van CoinScoop. . Deze pagina is informatief en geen beleggingsadvies.